SON DAKİKA

BIST100
93.287
0,62%
DOLAR
5,4699
0,16%
EURO
6,1986
0,17%
ALTIN
212,99
0,60%

” Türkiye yatırım yapılabilir bir ülke”

Alman finans kurumu DS-Concept’in Üst Yöneticisi (CEO) Ansgar Hütten, Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülke kategorisinde gördüklerini söyledi.

” Türkiye yatırım yapılabilir bir ülke”
Bu haber 15 Ekim 2016 - 7:18 'de eklendi ve 1.690 kez görüntülendi.

Moody’s’inin Türkiye’nin kredi notunu düşürmesine rağmen DS-Concept’ten önemli açıklamalar geldi. Alman finans kurumu DS-Concept’in Üst Yöneticisi (CEO) Ansgar Hütten, DS-Concept olarak, Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülke kategorisinde gördüklerini belirterek bütün planlarını bu değerlendirme üzerinden kurguladıklarını söyledi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu zor dönemi aşacağına kaydeden Hütten, önümüzdeki dönemlerde dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olacağına inandıklarını söyledi.

DS-Concept olarak, Türkiye’de 2016 yılını 5,8 milyar dolar ciro ile kapatmayı öngördüklerini belirten Ansgar Hütten, “2017’de ise 6,5 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Yatırım planlarımızda Türkiye’nin çok özel bir yeri var. Ekonomisi sağlam temeller üzerine oturan bu ülkede gelecekte de çok önemli işlere imza atacağız” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin geleceğine dair inançlarını kaybetmediklerini belirten Ansgar Hütten, DS-Concept olarak Türkiye’yi yatırım yapılabilir bir ülke kategorisinde gördüklerini kaydetti. Firma olara bütün planlarını bu değerlendirme üzerinden kurguladıklarını belirten Ansgar Hütten, “Türkiye’ye olan desteğimizi göstermek ve mevcut karamsar havayı biraz olsun dağıtabilmek için CEO toplantımızı öne alarak İstanbul’da yapmaya karar verdik. Diğer taraftan dünya genelinde yıllık 2,5 milyar dolar alım yapan 11 küresel alıcıyı da İstanbul Moda Konferansı için Türkiye’ye getirdik” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER