SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

Üçlü zirvede anlaşmaya varıldı

Üçlü zirvede anlaşmaya varıldı
Bu haber 20 Aralık 2016 - 18:33 'de eklendi ve 333 kez görüntülendi.

Moskova’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye,İran ve Rusya’nın Dışişleri Bakanlarının bir araya geldiği görüşmede Suriye için çözüm süreci başlatıldığı bildirildi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye, Rusya ve İran’ın Suriye’deki krize çözüm bulmak için yapılacakların belirlendiği ortak bir bildiriyi kabul ettiğini söyledi.

Türkiye-Rusya-İran işbirliğinin Doğu Halep’ten sivillerin tahliye edilmesini ve silahlı grupların ayrılmasını sağladığını belirten Lavrov, “Tahliyelerin, bir iki gün içinde sona ereceğini düşünüyorum. Bu durum üçlü formatın verimli olduğunu gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Lavrov, “Türkiye-Rusya-İran işbirliği, Doğu Halep’ten sivillerin tahliye edilmesini ve silahlı grupların ayrılmasını sağladı. Tahliyelerin, bir iki gün içinde sona ereceğini düşününüyorum. Bu durum üçlü formatın verimli olduğunu gösterdi” dedi.

‘Ülke geneline yayılmalı’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, “Bugün bize ev sahipliği yapan sevgili dostum Lavrov’a teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Suriye’de bir ateşkesin tesisi ve bunun tüm Suriye’ye yayılması üzerinde durduk. Suriye’de kalıcı çözüm siyasi bir çözümdür. Suriye’de kalıcı çözüm tek yol, bunun için çalışıyoruz. Kalıcı ateşkes ülke geneline yayılmalı” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER