SON DAKİKA

BIST100
93.308
0,02%
DOLAR
5,3919
-1,27%
EURO
6,1138
-1,20%
ALTIN
210,33
-1,16%

Ulaştırma Bakanı’ndan ‘serbest geçiş’ müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden serbest geçişlerin başlayacağını duyurdu.

Ulaştırma Bakanı’ndan ‘serbest geçiş’ müjdesi
Bu haber 25 Ocak 2017 - 14:10 'de eklendi ve 291 kez görüntülendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden serbest geçişlerin başlayacağını duyurdu.

Katıldığı bir programda Bakan Ahmet Arslan, köprüler ve geçişlerle ilgili açıklamada bulundu. Arslan, “15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde serbest geçiş başlayacak” dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde serbest geçiş sistemini bu sene içinde hayata geçireceklerini dile getiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesi için 24 firmanın şartname aldığı bilgisini verdi.

24 firmanın yarısının yabancı yarısının da Türk firmalar oluşturduğunu aktaran Ahmet Arslan, “Çinliler, Japonlar, Koreliler, İtalyanlar, gerek ülkemizde gerek yurt dışında iş yapmış çok büyük firmalar var. Şartname satın alanların öngörüleriyle hareket edersek, 4-5 grubun teklif vereceğini düşünüyoruz, daha da artabilir. Yarın teklifleri alacağız” diye konuştu.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NDE SERBEST GEÇİŞLER BAŞLIYOR

Bakan Arslan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde uygulamada olan serbest geçiş sisteminin İstanbulluların hayatını kolaylaştırdığını söyledi. Aynı uygulamayı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de hayata geçireceklerini dile getiren Ahmet Arslan, “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde serbest geçiş sistemini hayata geçirdikten sonra insanların hayatı kolaylaştı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de aynı uygulamayı bu sene içinde hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

KANAL İSTANBUL GÜZERGAH ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul güzergahı hakkında da bilgi verdi. Kanal İstanbul güzergahında şehircilik anlamında göz önünde bulundurdukları noktalar olduğunu anlatan Ahmet Arslan, “Orman, sulak alanlar, tarım alanları ve etkileşen alanları da dikkate alarak 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdik” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER