SON DAKİKA

BIST100
98.071
1,46%
DOLAR
5,8275
-0,76%
EURO
6,7572
-0,74%
ALTIN
231,29
0,56%

Ülke ekonomisine yönelik alınan tedbirler sonuç vermeye başladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yıl ağustos ayında ekonomiye yönelik başlattıkları bir takım tedbirlerin sonuçlarını görmeye başladıklarını söyledi.

Ülke ekonomisine yönelik alınan tedbirler sonuç vermeye başladı
Bu haber 05 Haziran 2017 - 9:04 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yıl ağustos ayında ekonomiye yönelik başlattıkları bir takım tedbirlerin sonuçlarını görmeye başladıklarını söyledi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş adamlarıyla bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Türkiye Ekonomisi ve Reform Gündemi” konulu sunumda, ülkede huzur, birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğu sürece Türkiye’nin sırtını kimsenin yere getiremeyeceğini dile getirdi.

TÜRKİYE GELİŞİP KALKINACAK

Son 15 yılda katettikleri mesafeye baktıklarında kendilerine güvenlerinin daha da arttığını dile getiren Bakan Naci Ağbal, “Eskiden hep utanır, sıkılırdık ‘Türkiye şöyle, yurt dışı böyle’ diye. Şimdi Türkiye birçok bakımdan artık diğer memleketlerin çok önüne geçti. Bunu milletçe, hep beraber yaptık. Millet destek verdi biz de iktidar olarak bugünlere geldik. Yeter mi? Yetmez daha iyi noktalara gelmemiz, ülkeyi büyütüp, kalkındırmamız lazım ve her alanda ülkenin büyümesi lazım. İnşallah o gayret içerisinde çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Küresel ekonomideki değişimin Türkiye’nin mutlaka ve mutlaka yönünü Doğu’ya da dönmesi gerektiğini gösterdiğini kaydeden Ağbal, “Bugün artık zenginliğin, üretimin, bilginin kaynağı Batı’dan daha çok Doğu ve ciddi anlamda Uzak Doğu’da büyüyen ve gelişen ekonomilerin olduğunu da söyleyelim” ifadelerini kullandı.

TEDBİRLER SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

Naci Ağbal, ilk andan itibaren hükümet olarak ekonomiyle ilgili 15 Temmuz’un darbe girişiminin meydana getirdiği hasarı ve tahribatı gidermek amacıyla arka arkaya kararlar aldıklarını kaydederek, şöyle konuştu: “2016’nın ikinci yarısından itibaren kamu maliyesinde birinci önceliği büyümeye verdik. Bütçe dengemiz son derece iyi. Bütçe açıkları bakımından Türkiye bir başarı hikayesine sahip. Türkiye’nin bugün en sağlam ekonomik parametrelerinden biri bütçedir. Borcu milli gelire oranı bakımından son derece iyi durumdayız. Ama ekonominin yavaşladığı dönemlerde kamu maliyesinin ekonomiyi canlandıracak, tekrar büyüme trendine sokacak inisiyatifler alması gerekiyor. Onun için geçen yıl ağustos ayından itibaren çok sayıda tedbir aldık ve bunların sonuçlarını da görmeye başladık”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER