SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,9330
0,29%
EURO
6,8650
-0,26%
ALTIN
232,56
-0,16%

Uzungöl’e seyir terası yapılacak

Trabzon'un turistlik bölgesi Uzungöl'e seyir terası yapılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, "Göle hakim bir alanda 2017 yılı için çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama seyir terasının projesi onaylandı ve yapım işinin ihalesi yarın gerçekleştirilecek" ifadelerini kullandı.

Uzungöl’e seyir terası yapılacak
Bu haber 21 Haziran 2017 - 17:34 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Trabzon’un turistlik bölgesi Uzungöl’e seyir terası yapılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, “Göle hakim bir alanda 2017 yılı için çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama seyir terasının projesi onaylandı ve yapım işinin ihalesi yarın gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

SEYİR TERASLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Hem bölge hem de Trabzon için turizmin çok önemli olduğuna dikkat çeken AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu, Trabzon’un Uzungöl’ü, Sümela’sı, Ayasofya’sı, Vazelon’u, yaylalarıyla ve daha sayabileceğimiz birçok mekanlarıyla destinasyon merkezi olduğunu belirterek, “Uzungöl, en çok turist çeken gözde mekanlarımızdan birisidir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu önderliğinde yeni projeler üretmek ve bunları faaliyete geçirmek için çaba sarf ediyoruz. Trabzon İl Koordinasyon Kurulu’nda gündeme taşıdığımız seyir terasları da yapılmaya başlanacak. Doğa Koruma ve Milli Parklar, seyir terasları için Uzungöl Tabiat Parkı’nda iki ayrı yer belirledi. Bu seyir teraslarının yapılacağı 2 ayrı noktayı, Milli Parklar Bölge ve Şube Müdürlükleri yetkililerimizin nezaretinde incelemiştik. Bu kadar muhteşem güzellikleri buraya gelenler istediği şekilde görebilmeli, seyredebilmeli. Seyir teraslarına bu manada çok büyük önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğü faaliyet alanında bulunan Uzungöl Tabiat Parkı içerisindeki Yaylaönü Mahallesi yolu üzerinde, göle hakim bir alanda 2017 yılı için çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama seyir terasının projesinin onaylandığını ve yapım işinin ihalesinin yarın gerçekleştirileceğini aktaran Köseoğlu, 2017 yılı içerisinde bu seyir terasının yapımının tamamlanıp hizmete sunulacağını dile getirdi.

2 SEYİR TERASI UZUNGÖL’E

Köseoğlu, Akçaabat Sera Gölü’nde daha önce bir seyir terası yapıldığını ancak Uzungöl’de yapılacak seyir terası projesinin kendi alanında bir ilk olacağını anımsatarak, Uzungöl’de 2, Sümela’da da 5 ayrı noktada seyir terası planlandığını, Sümela’daki 3 seyir terasının ihalelerinin de temmuz ayı başında yapılacağını aktardı.

Sürmene Belediyesinin de seyir terası çalışması olduğunu aktaran Köseoğlu, bu çalışmaları yakından takip edip şehre kazandırılması noktasında gayretlerinin devam edeceğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER