SON DAKİKA

BIST100
93.043
0,00%
DOLAR
4,7130
0,18%
EURO
5,4858
0,29%
ALTIN
193,44
-0,63%

Varlık Fonu gerikli projelerin yapılmasının önünü açacak

Arda Ermut, varlık fonu için açıklama yaptı. Ermut, "Devletimiz, finansman maliyetlerini düşürerek gerekli projelerin yapılmasının önünü açacak" dedi.

Varlık Fonu gerikli projelerin yapılmasının önünü açacak
Bu haber 24 Nisan 2017 - 13:52 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, varlık fonuna ilişkin açıklamalar yaptı. Arda Ermut, “Devletimiz, finansman maliyetlerini düşürerek gerekli projelerin yapılmasının önünü açacak” dedi.

Türkiye Varlık Fonu kurulmadan önce Türkiye’nin portföy yatırımcılarına sunabileceği bir değer listesi olmadığını, nakit zengini ülkelerdeki bu tip yatırımcıların da sağlam ve uzun dönem getirilere bakarak yatırım yaptıklarını anımsatan Arda Ermut, fonun nakit zengini ülkelere doğrudan devletin varlıklarına yatırım yapma imkanı sağlayacağını kaydetti.

Ermut, “Devletimiz de bu sayede, maalesef haksız yere ülkemizle ilgili çok negatif kararlar alan kredi derecelendirme kuruluşlarının etkilerinden bağımsız bir şekilde, finansman maliyetlerini düşürerek gerekli ve büyük makro projelerin yapılmasının önünü açacak” diye konuştu.

Türkiye Varlık Fonunun çok profesyonel bir şekilde yönetileceği ve Türkiye’nin stratejik öncelikleri de düşünülerek kararlar alınacağını da aktaran Ermut, “Kamu şirketleri, Türkiye Varlık Fonu gibi bir yapının altında yönetilmesi durumunda global düzeydeki rakipleriyle rekabet edebilecek şirketler haline gelecek” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER