SON DAKİKA

BIST100
95.050
0,74%
DOLAR
6,3440
0,47%
EURO
7,4202
0,52%
ALTIN
244,49
0,21%

WhatsApp’a neden girilemiyor?

WhatsApp, dünya genelinde erişim sorunu yaşıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a giremeyenler yaşadıkları bağlantı problemlerini Twitter'den duyurdu. WhatsApp'taki sorun 2,5 saatin ardından düzelmeye başladı.

WhatsApp’a neden girilemiyor?
Bu haber 15 Mayıs 2017 - 18:17 'de eklendi ve 626 kez görüntülendi.

WhatsApp, dünya genelinde erişim sorunu yaşıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a giremeyenler yaşadıkları bağlantı problemlerini Twitter’den duyurdu. WhatsApp’taki sorun 2,5 saatin ardından düzelmeye başladı.  

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a, dünya genelinde bir süredir erişim sağlanamıyor. Dünya genelinde birçok WhatsApp kullanıcısı yaşadıkları bağlantı problemini Twitter’den dile getirdi. WhatsApp’taki sorun 2,5 saatin ardından düzelmeye başladı.

Reuters haber ajansına konuşan Watsap sözcüsü, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söyledi. Sözcü, hangi ülkelerin kesintiden etkilendiklerini ise açıklamadı.

BTK BAŞKANI ÖMER FATİH SAYAN’DAN AÇIKLAMA

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter üzerinden “Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır. Whatsapp kesintisi ile ilgili global harita görülmekte. İletişimde yerli ve milli teknolojilerin kullanılması çok ama çok önemli…” açıklamasında bulundu.

Whatsapp kimin?
180 fazla ülkede hizmet veren Whatsapp bir milyardan fazla kişi web ve akıllı telefon üzerinden kullanılıyor.

Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurul WhatsApp, 2014 yılında Mark Zuckerberg’in kurduğu dünyanın en büyük sosyal medya hesabı olan Facebook tarafından satın alındı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER