SON DAKİKA

AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Whey Protein Çeşitleri ve Kullanımı

Whey Protein Çeşitleri ve Kullanımı
Bu haber 02 Kasım 2017 - 23:15 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Antrenmandan sonra kullandığınız takdirde direkt olarak kana karışması ile kaslarınızın beslenmesi sağlanıyor. Whey Protein çok sayıda sporcu tarafından kullanılıyor. Sıkı bir görünüme kavuşmanız için sindirimi kolay olan bu ürünü tercih etmeniz sizin için avantajlı olabilir.

Whey Protein Çeşitleri Hakkında Bilgi

Sütün içinde var olan proteinlerden biri Whey proteindir. Sütün içerisinde %20 oranında bulunan whey, bu ürün ile direkt olarak vücuda alınabiliyor. Ürünün hazırlanması çeşitli aşamalardan geçtiğinden, üründe bulunabilecek olan zararlı maddeler bu aşamalarda yok ediliyor. Bu sayede antrenmanlarınızın sonunda hızlı bir gelişim almak, antrenmanınızı tamamlamak adına bu ürünleri kullanabilirsiniz.

-İzole Whey Protein

Proteinin çeşitleri arasında olan İzole whey protein, kana karışım açısından en hızlı olan üründür diyebiliriz. Kullanma zamanı olarak ağırlık antrenmanı sonrasını ya da antrenman sırasını önerebiliriz. Kaslarınızın hacim kazanması için oldukça uygun bir kullanımı olduğundan, antrenmanlarınızı bu protein tozu ile tamamlamak gelişiminiz için oldukça faydalıdır. Çeşitli konsantrasyon işlemleri ile ürünün kullanılabilir bir hale gelmesi, vücudunuzun için gerekli olan proteinin kolay yoldan alınmasını sağlamaktadır.

-Konsantre Whey Protein

Konsantre whey proteinin kana karışımı diğer protein ürünleri ile karşılaştırıldığında, en yavaş olanının bu olduğunu söyleyebiliriz. Bu çeşit whey protein çeşidinde bulunan protein oranı ürüne göre %30 ile %70 arasında değişmektedir. Diğer protein ürünlerine rağmen daha az oranda protein bulunduruyor olmasına rağmen, işlem sürecinin bu ürün için kısıtlı olması sayesinde pek çok sporcu tarafından tercih edilmektedir.

-Hidrolize Whey Protein

Whey protein çeşitleri arasında yer alan hidrolize protein de emilimin hızlanması için işlemlerden geçtiğini söyleyebiliriz. Bu durumda proteinlerin çok daha küçük parçalar haline getirilmesi ve sizin direkt olarak kanınıza karışması mümkün oluyor. Kana karılımı oldukça hızlı olan bu ürün, tamamen sporcunun hızlı bir şekilde gelişimini sağlaması için üretilmiştir. Hacim kazanmanız açısından kullanımının oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Whey protein çeşitlerinin arasından hidrolize olanını seçmeniz halinde, kana karılımı en hızlı olan ürünü tercih etmiş olacaksınız. Aloprotein sitesinden ayrıntılı bilgi alarak, ürünler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Etiketler :
porno izle