SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

Yakında 3D ürünlerini mi kullanacağız?

Bir kişi mağazaya gittiğinde sanal gerçeklikle ürünü deneyecek, kişiselleştirdikten sonra 3D yazıcıyla üretilen ürününü alabilecek.

Yakında 3D ürünlerini mi kullanacağız?
Bu haber 09 Mayıs 2017 - 16:21 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

Gelişen teknolojiyle birlikte alışveriş de büyük bir değişime uğruyor. Organize perakende de bu değişimden nasibini alacak alanlardan sadece biri. Mağazaların sosyalleşme ve marka tanıtım noktaları özellikleri nedeniyle gelecekte de olacağı belirtilirken, e-ticaret de değişimi hızlandıran faktörlerden biri olacak.

Teknolojik gelişmelerle birlikte mağazaların da çok daha hızlı gelişeceği belirtilirken, ielecek 10 yılda öngörülene göre, bir kişi mağazaya gittiğinde sanal gerçeklikle ürünü deneyecek, kişiselleştirdikten sonra 3D yazıcıyla üretilen ürününü alabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan SAP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Karal, perakendenin gelecek 10 yılını 7 tane temel teknolojinin etkileyeceğini dile getirdi. “Bunlar, nesnelerin interneti, öğrenen makineler ile yapay zeka, sürücüsüz araçlar ile dronelar ve robotlar, 3D yazıcılar, ödeme sistemleri ve artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik” diyen Bülent Karal, Adidas ile Berlin’de bir showroom açtıklarını kaydederek, “Bir kişi sanal gözlüğü takıp, ayakkabıyı deniyor. Beğendiği ayakkabıyı kişiselleştiriyor ve bir tuşa basarak, 3D yazıcıyla üretilmesini izliyor. İleride belki bu sürücüsüz araçlarla teslim edilecek. Bunların prototipi yapıldı. 10 yıl sonra bunların hepsi günlük hayatımıza girecek” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER