SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Yeni çocuk teşvikinde yeni hamle: 3 çocuk yapana vergi indirimi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 3 çocuk yapana yüzde 5'lik vergi indirimini yüzde 10'a çıkaracaklarını bildirdi.

Yeni çocuk teşvikinde yeni hamle: 3 çocuk yapana vergi indirimi!
Bu haber 14 Haziran 2017 - 8:57 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 3 çocuk yapana yüzde 5’lik vergi indirimini yüzde 10’a çıkaracaklarını bildirdi.

Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda Meclis’te bekleyen Gelir Vergisi Kanun Tasarısı ile ilgili bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Vergisi ile Kurumlar Vergisi yasa tasarılarını birleştirecek şekilde yeni bir çalışma yapıldığını kaydetti.

BAŞBAKAN YILDIRIM BİLGİ VERDİ

Bakan Naci Ağbal’ın bilgilendirme sunumunda devreye giren Başbakan Binali Yıldırım ise ” “Burada vatandaşın faydası ne? Yasa çıktığında vatandaş ne kazanacak? Biliyorsunuz çıkaracağımız yasalarda öncelik vatandaşa yönelik olacak” ifadelerini kullandı.

ÜÇ ÇOCUKLU AİLEYE MÜJDE

Bunun üzerine düzenlemenin ekonomik gelişmeye katkı sağlayacak, yatırımları artıracak, üretim ve istihdamı destekleyecek adımlar bulunduğunu dile getiren Naci Ağbal, vatandaşın hayatına dokunacak çalışmalara üç çocuk ve engellilere yönelik düzenlemeyi örnek göstererek, üç çocuğu olanlara uygulanan gelir vergisi indirimi 10’a çıkarılacak. Böylece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “üç çocuk” projesine de destek verilmiş olacağı bilgisini aktardı.

ENGELLİLERDE SINIR KALKIYOR

Bu arada engellilerde yaş sınırı kalkıyor. Sabah gazetesinin haberine göre 18 yaşına kadar çocuk sayılan, üniversite okuyan için 25 olan yaş sınırı kalkıyor. Düzenlemeyle engelli çocuklar için yaş sınırı kaldırılacak. Aileler de gelir vergisi indirimlerinden ömür boyu yararlanacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER