SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7887
-0,35%
EURO
5,6219
0,33%
ALTIN
189,68
0,32%

Yeni yapılandırma başvuruları mayısta başlıyor

Yeni yapılandırma başvuruları mayısta başlıyor
Bu haber 12 Nisan 2017 - 16:50 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeni vergi yapılandırmasının bir önceki yapılandırmayla aynı olacağını kaydederek, mayıs ayından itibaren başvuruların alınacağını söyledi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı’nda dile getiren Naci Ağbal, ekonomiye kredi kanalından önemli destekler verdiklerini haytırlatarak, “Ekonomik büyümeyi destekleyecek en önemli faktörlerin başında kredi hacmi geliyor. 2016 yılı itibarıyla kredi hacminde meydana gelen yavaşlama ister istemez ekonomik büyümeyi sınırlandırıyordu. Burada çok önemli bir mekanizmayı devreye soktuk” ifadelerini kullandı.

250 MİLYAR LİRA TUTARINDA KREDİ TEMİNATI İMKANI GETİRDİK

Naci Ağbal, Kredi Garanti Fonu üzerinden işletmelere yaklaşık 250 milyar lira tutarında kredi teminatı imkanı getirdiklerini de anımsatarak, “Dün itibarıyla geldiğimiz noktada Kredi Garanti Fonu üzerinden 157 bin firmaya 114 milyar lira tutarında kredi bu sistem dahilinde kullandırılmış oldu. Son haftalarda hızlanan kredi garanti fonu kullandırımı önümüzdeki aylara ilişkin bizi ümitlendiriyor. Bu rakamların hızlı şekilde hedef olan 250 milyar liraya doğru gideceğini görüyorum” ifadelerini kullandı.

YAPILANDIRMA

Yeni yapılandırmadan da bahseden Naci Ağbal, içeriğin geçen sene yapılan ile aynı kapsamda olacağı bilgisini veren Ağbal, “Mayıs ayında başvuruları almaya başlayacağız. Yeni yapılandırmada SGK prim borcu olanlar da faydalanacak” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER