SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Yeniden yapılandırma başvuruları haziran sonu bitiyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuya olan borçları yapılandıran 7020 sayılı kanun için başvuruların haziran sonunda tamamlanacağını kaydederek, son gün uyarısı yaptı.

Yeniden yapılandırma başvuruları haziran sonu bitiyor
Bu haber 20 Haziran 2017 - 11:48 'de eklendi ve 130 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuya olan borçları yapılandıran 7020 sayılı kanun için başvuruların haziran sonunda tamamlanacağını kaydederek, son gün uyarısı yaptı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma başvuruları hakkında bilgi verdi. Kanunun esasen 1 Temmuz 2016 – 31 Mart 2017 tarihlerinde ödenmemiş kamu alacaklarını yapılandırmak amacıyla çıkarıldığını anımsatan Naci Ağbal, “Ancak daha önceki yapılandırma kanunlarına hiç müracaat etmemiş vatandaşlarımız da bu kanun kapsamında, geçmiş dönemlere ait olan borçları için başvuruda bulunabilecek” şeklinde konuştu.

YAPILANDIRMA BİRÇOK KESİMİ İLGİLENDİRİYOR

Vatandaşların haziran ayı içinde kanun çerçevesinde vadesinde ödenmemiş borçlarını ödemek için yapılandırmaya müracaat edebileceklerini kaydeden Naci Ağbal, bunun çok önemli bir imkan olduğunu, öğrenciden çiftçiye, memurdan esnaf ve sanayiciye kadar çok geniş bir kitleyi ilgilendirdiğini dile getirdi.

Naci Ağbal, bundan önceki yeniden yapılandırma kanunlarında, kanunla verilen başvuru süresini Bakanlar Kurulunun uzatabildiğini belirterek, 7020 sayılı Kanunda Bakanlar Kuruluna böyle bir yetki verilmediğini açıkladı.

Vatandaşların, ‘önceki kanunlarda süre nasıl olsa uzatılıyordu, bunda da olur’ diye düşündüklerini vurgulayan Ağbal, “Asla böyle bir şey söz konusu değil. Haziran ayının sonunda başvurular bitmiş olacak. Vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum, başvurularını son güne bırakmasınlar. ‘Son gün geldik, bu başvuruları yapamadık, süre uzatın’ demesinler. Önümüzde 10 gün var. Bu hafta boyunca cuma günü mesai saati bitimine kadar müracaatlarını yapsınlar. Araya bayram tatili giriyor. Hafta sonu, arife günü, bayramda vergi dairelerimiz, posta idareleri açık olmayacak. Bayram bittikten sonra çarşamba, perşembe ve cuma günü gece saat 24.00’e kadar vergi dairelerimiz açık olacak. İnternet ortamında müracaat, zamana bağlı değil. Bayram da dahil olmak üzere internet üzerinden 7/24 başvuru imkanı var. Vatandaşlarımız bayram süresince yeniden yapılandırma kanununa internet ortamında müracaat edebilir. Dolayısıyla bütün ödeme kanallarını açık tuttuk” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER