SON DAKİKA

BIST100
98.631
0,00%
DOLAR
5,8001
0,23%
EURO
6,7206
0,23%
ALTIN
228,50
0,11%

Yüksekdağ’a yurt dışına çıkış yasağı

Yüksekdağ’a yurt dışına çıkış yasağı
Bu haber 29 Ekim 2016 - 15:18 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

HDP lideri Figen Yüksekdağ hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Konuyla ilgili olarak Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a Suruç sınırında yapılan mitingde “Biz sırtımızı Rojava’ya, Kobane’ye, o karanlık çetelere karşı mücadele verenlere, YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte, savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz” şeklinde konuşmuş ve bu sözlerinden dolayı dava açılmıştı.

Bu kararla ilgili olarak HDP’den yapılan açıklamada, ”Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ hakkında Şanlı Urfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı ‘adli kontrol tedbiri olarak yurt dışına çıkış yasağı’ kararı tamamen keyfidir ve hukuk teamüllerine aykırıdır. Karardaki, ‘sanığın kaçacağı şüphesini uyandıran olguların varlığı’ ifadesi mesnetsiz ve maksatlıdır. Sayın Yüksekdağ, defalarca yurt dışına çıkmış, uluslararası alanda çeşitli toplantılara katılmış, diplomatik ve siyasi görüşmeler yaptıktan sonra geri gelmiştir. Kaçma şüphesi varlığı’ ifadesi bu nedenlerle tamamen keyfidir, kabul edilemez.” cümlelerine yer verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER