SON DAKİKA

BIST100
107.401
-2,41%
DOLAR
4,0865
0,12%
EURO
4,9787
0,30%
ALTIN
173,46
-0,78%

KYK Yurt Kapasitelerini Arttırılıyor

Yeni Eğitim ve Öğretim döneminde başkentteki yurtların kapasitesini Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 4 bin 86 öğrenci daha faydalanabilecek şekilde yurt kapasitesini arttırıyor.

KYK Yurt Kapasitelerini Arttırılıyor
Bu haber 05 Eylül 2017 - 15:58 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Yeni Eğitim ve Öğretim döneminde başkentteki yurtların kapasitesini Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 4 bin 86 öğrenci daha faydalanabilecek şekilde yurt kapasitesini arttırıyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da KYK’ ya bağlı yurtlar yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır. KYK Ankara İl Müdürlüğü,Ankara’da 32 yurt ile hizmet verecek. Geçtiğimiz öğretim dönemindeki kapasite sayısına 4 bin 86 kapasite ilave ederek 22 bin 701 olan kapasitesini, 2017-2018 öğretim döneminde 26 bin 787’ye yükseltti.

Ankara merkez ve Şereflikoçhisar, Kalecik, Polatlı ve Nallıhan ilçelerinde bulunan toplam 32 yurtla hizmet verecekolan KYK, Üniversite okuyan gençlere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamakta. Ankara’da yeni hizmete sunacağı yurtlarını modern şartlara uygun olarak inşa ettiren KYK, oda içerisinde banyo- tuvalet, buzdolabı ve çalışma masası bulunan yurtlarla gençlere yaraşır mekânlar sunuluyor. KYK, önümüzdeki yıllar için yeni yurt projeleriyle kapasite sayısının artması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Artan kapasite ile bu açıdan Türkiye’nin kapasite olarak en büyük ili olan başkentte yurtlar yeni misafirlerini ağırlamak için hazır.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’nun talimatları doğrultusunda gençlere en iyi hizmeti sunmaya çalışan yurtlarda yeni dönem yine ilim, bilim ve kültür dolu geçecek. Barınma ve beslenme hizmetinin yanı sıra, gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla birçok eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenecek.

Yeni dönemde 50 bin yeni kapasite ile eğitim almaya gelen öğrencilere hizmet verecek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 600 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor. Mevcut yurtlarda ise öğrencilere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla yenileme ve iyileştirme çalışmaları hızla devam ediyor. 2017-2018 öğretim dönemi için ihtiyaçları belirlenen yurt tesisleri, günün ihtiyaçlarına göre modernize ediliyor. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 748 yurtta 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan KYK, daha fazla üniversiteli gencin barınma ve beslenme ihtiyacını karşılamak üzere yola çıkarak yılsonuna kadar 650 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER