SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

“Yuvama, sevdama yeniden dönüyorum”

Yeniden AK Parti üyesi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yuvama sevdama yeniden dönüyorum" dedi.

“Yuvama, sevdama yeniden dönüyorum”
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 15:36 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

Yeniden AK Parti üyesi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yuvama sevdama yeniden dönüyorum” dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nde üyelik beyannamesini imzaladıktan sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum” şeklinde konuştu.

ACIRSAK ACINACAK HALE GELEBİLİRİZ

Terörle mücadelenin kararlı ve süratli bir şekilde yürütülmemesi durumunda nelerle karşılaşılabileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz’da hep birlikte gördük. Şimdi bazıları diyor ki ‘İşte burada haklı, haksız, şu, bu…’ Öyle veya böyle ama bir gerçeği bilelim ki takiyenin bu kadar başarılı yapıldığı bir başka örgüt Türkiye’de yoktur. Onlar kendilerini gayet iyi gizliyorlar ve biz artık kalkıp da ‘Şu ne dedi, bu ne dedi?’ buna bakamayız. Ülkede bir yargı vardır, hukuk sistemi vardır ve yargı çalışmaktadır. Gereği neyse, bu yapılacaktır. Zaman zaman arkadaşlarıma söylüyorum; ‘Önünüze gelip gözyaşı dökenler de olabilir.’ Ben şuna inanıyorum, acırsak acınacak hale gelebiliriz” diye konuştu.

AVRUPA’DA HER TÜRLÜ DESTEK FETÖ VE PKK’YA VERİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’da her türlü desteğin FETÖ ve PKK’ya verildiğini belirterek, “Güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek için veriliyor. Eğer benim bir bakanım uçuş izni alamıyor, Avrupa’ya gidemiyorsa bu soruya bizim cevap bulmamız gerekiyor. İşte şimdi de ne diyorlar, ‘Peki biz bundan sonra ne yapacağız’ diyorlar. Bugüne kadar ne yaptığınız ortada. ‘Bundan sonra ne yapacağız’ demek ne demek? Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle” ifadelerini kullandı.

CHP’YE: YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZ

CHP’nin referandum sonuçlarıyla ilgili AİHM’e başvurma kararıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüksek Seçim Kurulu nihai karar mercidir ama Yüksek Seçim Kuruluna gidiyorsun, nihai kararını veriyor, sen onunla tatmin olmuyorsun, ‘Anayasa Mahkemesi’ diyorsun. O arada Anayasa Mahkemesi bir açıklama yapıyor, oradan da umudunu kesiyorsun. Şimdi de AİHM’e gidiyorsun. Ya AİHM’in böyle bir görevi yok. Görev alanının içerisinde böyle bir şey yok. Bu ülkenin seçimle ilgili iç işlerine karışma yetkisi yok. Yenilen pehlivan yenilgiye doymuyor” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER