Bakanlıktan Açıklama Geldi, İhtiyaç Sahiplerine 2.750 Lira Destek Ödemesi Başlıyor

Aile Bakanlığı tarafından duyurulan çalışmayan kadınlara verilecek olan destek paketi hakkında merak edilenler yazımızda. Çalışmayan kadınlara 2.750 lira destek ödemesi

Gündem 18.02.2023, 22:46
Bakanlıktan Açıklama Geldi, İhtiyaç Sahiplerine 2.750 Lira Destek Ödemesi Başlıyor

Aile Bakanlığı tarafından duyurulan destek ödemesi herkes tarafından oldukça merak edilmektedir. 2.750 Lira olarak açıklanan destek ödemesi şartları, kimler bu destek ödemesine başvurabilir, destek ödemesi nasıl alınır sorularının cevapları bu yazımızda sizlerle.

Aile Bakanlığı yaptığı açıklama ile çalışmayan kadınlara yönelik yapılan destek ödemesi çalışmasını açıkladı. Devlet tarafından verilcek çalışmayan kadınlara nakdi yardım ödemesi aylık 2750 TL olarak belirlenmiştir. Çalışmayan kadınların başvurabileceği devlet destekli ödeme ile ilgili detaylar yazımızın devamında sizlerle.

Ekonomik kriz sürecinde vatandaşlara uygun bir destek paketi sunan bakanlık, çalışmayan kadınlara aylık olarak 2.750 Lira verecek. Başvuran herkesin alabileceği destek paketinin şartları nelerdir ?

Başvuru Şartları Nelerdir ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve çalışmayan ev hanımları aile Bakanlığına başvuru yaparak sosyal yardım alabilecek.Çalışmayan ev hanımlarına yönelik olarak verilecek olan aylık 2.750 Lira destek ödemesi başvuran herkes tarafından alınabilecek. 

E-Devlet üzerinden başvuruların alındığı devlet destekli ödeme paketinin sadece 1 tane şartı bulunmaktadır.

  • Desteğe başvuran ev hanımlarının düzenli geliri olmaması veya hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmasıdır.

E-Devlet Üzerinden Başvurabilirsiniz 

Çalışmayan ev hanımlarına verilecek olan aylık 2.750 liralık destek ödemesini almak isteyen ve yukarıda belirtilen şarta uygun olduğunuzu düşünüyorsanız hemen E-Devlet üzerinden başvurabilirsiniz. E-Devlet üzerinden açılan panel ile formu doldurarak yardıma başvurabilirsiniz. E-Devlet girişinizi yaptıktan sonra ''Aile Bakanlığı Sosyal Yardım başvurusu'' aratarak formu doldurabilirsiniz.

Yorumlar (0)