Başvuru Yapan Depremzedelere Ev Tadilatı İçin 70 Bin Lira Ödeme Yapılacak

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremin ardından evleri hasar alan vatandaşlara devlet tarafından 70 bin lira ev tadilat ödemesi yapılacak.

Gündem 19.02.2023, 22:58
Başvuru Yapan Depremzedelere Ev Tadilatı İçin 70 Bin Lira Ödeme Yapılacak

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma sebep olan korkunç depremler sonrası devlet tarafından destek ödemeleri açıklandı. Depremzede ailelere yönelik verilen destek ödemeleri bu yazımızda sizlerle. Depremde evi hasar alan ve evi yıkılanlara verilecek olan 70 bin lira devlet destek ödemesi ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamında sizlerle.

Başvuru yapanların alabileceği 70 bin lira devlet destek ödemesi, depremde evi yıkılmış ya da hasarlı binası olan vatandaşlar için sağlanmaktadır. Ödemelerin 25 bin lira ve 70 bin lira arasında değişimi ile başvuru yapan herkes bu devlet desteğinden yararlanabilecek. 

25-70 Bin lira depremzede ailelere verilecek olan devlet destekli ödeme ile ilgili detaylar ve başvuru şartları da belli oldu. E-Devlet üzerinden başvurarak alabileceğiniz devlet destekli ödeme ile ilgili başvuru şartları yazımızın devamında sizlerle.

Devlet Destekli Ödeme İçin Başvuru Şartları 

Depremzede ailelere verilecek olan devlet destekli ödeme için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar; 

  • Hanede yaşayan kişiler için net gelirin asgari ücretin üçte birinin altında olmalıdır
  • Hane içerisinde engelli, yaşlı ya da tek ebeveyni bulunması 
  • İhtiyaç sahibi olduğunu gelir belgesi ile kanıtlamak.

Yorumlar (0)