Depremzedelere 10 Bin Lira Destek Ödemeleri Başladı... Yardım Başvurusu Sorgula

Ülkemizde gerçekleşen deprem felaketinden etkilenen 10 il için devlet tarafından başlatılan destek ödemeleri bu yazımızda sizlerle. Depremzedelere verilecek olan hane başı 10 bin lira destek detayları ve destek ödeme başvuru ekranı bu yazımızda.

Gündem 17.02.2023, 23:31
Depremzedelere 10 Bin Lira Destek Ödemeleri Başladı... Yardım Başvurusu Sorgula

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından depremzedelere 10 bin lira destek yapılacağını açıklamıştı. Konutları zarar gören depremzedelere verilecek olan 10 bin lira devlet desteği hane başına ödenmeye başlandı. 

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek olan hane başı devlet desteği hakkında merak edilenler bu yazımızda sizlerle. 10 Bin lira olarak açıklanan devlet destekli ödeme depremzedelerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. 

Başvuru şartı aranmadan hesaplara yatırılan 10 bin lira devlet desteği E-Devlet üzerinden sorgulanabilir. AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği belirtildi, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespitin tamamlanarak ödemelere başlandığı duyurulmuştur.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor ?

Depremzede ailelere verilecek olan 10 Bin lira devlet desteği, Ziraat Bankasında hesabı olanların direkt hesabına yatırılmaktadır. Ödemeler ile ilgili E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.Ziraat Bankasında hesabı bulunmayan depremzedelerin ise T.C Kimlik numarasına yapılmaktaır. Hasar tespit çalışmaları deprem bölgesinde devam etmekte olup, çalışmalar sonuçlandıkça ödemeler yapılıyor.

Başvuru Şartı Aranmadan Ödeme Yapılmakta

Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmamaktadır. 10 Bin Lira Destek ödemelerinin Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşların doğrudan hesabına yapılmaktadır.

Yorumlar (0)